• image025.jpg
 • 301939221_5308554505918156_8693820145431708419_n.jpg
 • image027.jpg
 • image00001.jpg
 • image042.jpg
 • image024.jpg
 • image051.jpg
 • image0002.jpg
 • image0005.jpg
 • image030.jpg
 • image002.jpg
 • image10031.jpg
 • image034.jpg
 • image008.jpg
 • image003.jpg
 • image023.jpg
 • image001.jpg
 • image007.jpg
 • image016.jpg
 • image033.jpg

Tacy Sami

AUKCJA  SUBARU 

Kochani oczekiwanie na naszą aukcję charytatywną zakończone, nareszcie po wielu problemach, ruszyła. Jak to w życiu bywa natrafiliśmy też na ludzi, którzy nie uczciwie podeszli do tematu. Problemy za nami teraz czekamy, aby licytacja dała jak najlepszy wynik, a cel jest jeden zakup nowego busa dla naszego stowarzyszenia. Bus już zamówiony i jest duża szansa, aby jeszcze w tym roku do nas przyjechał, tym bardziej trzymajcie kciuki za powodzenie aukcji. A pod tym linkiem możecie licytować.

Subaru Legacy Kombi 2.0 Diesel 4x4 150 KM 2010 r. Aukcja Charytatywna 14551461228 - Charytatywni Allegro

TACY SAMI w Głuchołazach

Nasz tegoroczny turnus rekreacyjno-rehabilitacyjny, został zrealizowany w terminie 17.07.2023 do 22.07.2023, w którym uczestniczyły nasze dzieci wraz z opiekunami. Tym razem zorganizowany został w malowniczych Głuchołazach w ośrodku Czerwony Kozioł, gdzie w otoczeniu lasów i wody dzieci oddawały się codziennej rehabilitacji i terapii o charakterze indywidualnym i grupowym. Zajęcia realizowane były w zależności od potrzeb dzieci i obejmowały logopedię, pedagogikę, neurologopedię, fizjoterapię, terapię SI, terapię pedagogiczną w tym terapie ze spektrum zaburzeń autyzmu, rehabilitację społeczną oraz grupowe zajęcia plastyczne - prawdziwy plener malarski, konkursy taneczne, sportowe w tym olimpiadę, naszą coroczną „Spartakiadę”. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać naszego DNIA SPORTU, podczas którego nie ma przegranych. tak podsumowaliśmy nasze cotygodniowe zajęcia, które rozpoczęliśmy w lutym.  pamiętajcie - u nas są tylko wygrani. Kazdego dnia wielu z nas walczy ze swoimi słabościami, nikt się nie poddaje, ani my, ani nasi rodzice.

Wszystkim uczestnikom zapewniono bezpłatne zakwaterowanie i pełne wyżywienie oraz zapewniono materiały do zajęć, drobne upominki-nagrody, dyplomy dla dzieci, materiały reklamowe, udział w zajęciach i spotkaniach integracyjnych.

Wiadomo dyplom i medal musi być, to uwieńczenie ich całorocznej pracy, którą nasi podopieczni wykonują na niezliczonych terapiach, zabiegach.

Na koniec turnusu rozdano dzieciom upominki, medale i dyplomy jako nagrody za udział w zajęciach i wygrane w olimpiadzie podczas Dnia Sportu.

Taki wyjazd to także niezwykła okazja dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych do wymiany doświadczeń życiowych i wspierania się nawzajem, czemu służyły spotkania integracyjne rodziców, odbywające się równolegle z zajęciami dla dzieci w trakcie minionego roku szkolnego.

Rekreacyjne tereny Głuchołaz pozwoliły na aktywne spędzanie czasu wolnego pomiędzy zajęciami. Wchodziliśmy na Górę Chrobry. Zwiedzaliśmy m.in. Park Zdrojowy z licznymi alejkami i atrakcjami. 

Oby za rok udało się powtórzyć nasz turnus. 

 Projekt zrealizowany m.in. dzięki wsparciu Funduszu Pomocowego Fundacji Edukacja dla Demokracji – projekt „Razem, bo w grupie siła!” .
 

Jego celem było przywrócenie więzi rówieśniczych wśród niepełnosprawnych mieszkańców (dzieci i młodzieży) powiatu głubczyckiego oraz odbudowanie i nawiązanie nowych relacji samopomocowych wśród opiekunów (rodziców, rodziców zastępczych, dziadków) dzieci niepełnosprawnych , a także pogłębienie relacji wewnątrz rodzinnych z uwzględnieniem potrzeb i możliwości każdego z członków rodziny.

 

 

 

WAKACYJNE WYJAZDY INTEGRACYJNO-REHABILITACYJNE PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA „TACY SAMI” Z GŁUBCZYC

 

 

 

Wakacyjne przedsięwzięcia dla naszych podopiecznych, z uwagi na wysokie koszty, a także liczebność uczestników wymagały silnego zaangażowania środków zewnętrznych. Nasze plany zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z:

Gminy Głubczyce (projekt Integracja i rehabilitacja 2023”) -

Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Głubczycach (projekt „Zwiedzanie, integracja, rehabilitacja”)

Funduszu Pomocowego Fundacji Edukacja dla Demokracji – projekt „Razem, bo w grupie siła!”

Podopieczni Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Tacy Sami z Głubczyc uczestniczyli w wyjazdach integracyjno-rehabilitacyjnych realizowanych w czasie tegorocznych wakacji, które obejmowały turnus i wycieczkę. W tym roku celem podróży była wielkopolska, poznawaliśmy historie powstawania Państwa Polskiego.

 

Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemuz Funduszu Pomocowego Fundacji Edukacja dla Demokracji – projekt „Razem, bo w grupie siła!” realizowany w terminie 01.12.2022-31.08.2023dzieci i młodzież niepełnosprawnaz powiatu głubczyckiego, mieli zapewnione w okresie luty – lipiec 2023 cotygodniowe grupowe zajęcia sportowe, a w tym samym czasie dla rodziców - opiekunów odbywały się spotkania integracyjne. Zasadniczym elementem projektu był turnus – integracyjny kilkudniowy zjazd dla uczestników spotkań, zorganizowany w Ośrodku „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach, podczas którego kontynuowano zajęcia integracyjne dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz spotkania dla ich rodziców - opiekunów, takie jak zajęcia sportowe, taneczne, artystyczne czy plastyczne. Odbiorcami tych działań było około 20 rodzin wychowujących minimum jedno dziecko niepełnosprawne, w tym rodziny zastępcze sprawujące opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym.

 

Stawiane sobie cele zostały przez nas osiągnięte tzn: uaktywnienie osób niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wraz z opiekunami, połączonego ze zdobywaniem wiedzy o otaczającym nas świecie i kulturze, z odkrywaniem piękna polskiej historii, wraz z rehabilitacją dzieci i młodzieży i szeroko pojętą integracją i wymianą doświadczeń.  Wierzymy, że kolejny rok pozwoli na dalszą aktywizacje naszych podopiecznych. Świat wokół jest taki interesujący, a niepełnosprawność - ani fizyczna, ani intelektualna, nie powinny być barierą w jego poznawaniu.

 

Przy okazji dziękujemy wszystkim instytucjom, które pomogły sfinansować nasze projekty.

 

Bez Waszego wsparcia nasze plany byłby dalej niespełnionym marzeniem.

 

Dziękujemy.

 

Zbiórka elektrośmieci

Zostaliśmy zakwalifikowani do programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Jak zawsze jesteśmy ekologiczni a przy okazji w ten sposób znaleźliśmy nowe źródło finansowania naszej działalności. Zbiórką elektrośmieci cały czas trwa i zachęcamy do włączenia się w naszą akcję.

Nie wyrzucaj do kontenera, przynieś do stowarzyszenia.

Możemy też zorganizować odbiór własnym transportem. 

 

Podziękowanie za majówkę

Pragniemy wszystkim zaangażowanym w organizację „Majówki 2023”, jak również odwiedzającym majówkę bardzo podziękować, dzięki wam ludziom dobrej woli pozyskaliśmy w ramach zbiórki publicznej kwotę 20 014,90 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy są z nami od lat jak również tym którzy po raz pierwszy nas wsparli. Bardzo nas cieszą wasze deklaracje, że w przyszłym roku również będziecie z nami. Do zobaczenia na kolejnej majówce lub innej akcji.

Zapraszamy na kolejną CHARYTATYWNĄ Majówkę 

 

Już niedługo 21.05.2023

Moc atrakcji!

Pamiętajcie dobro wraca :)

Joomla templates by a4joomla