• image00002.jpg
 • image00004.jpg
 • szymonek.jpg
 • image022.jpg
 • szymonek5.jpg
 • image10023.jpg
 • image024.jpg
 • image017.jpg
 • image013.jpg
 • image003.jpg
 • image0004.jpg
 • 301939221_5308554505918156_8693820145431708419_n.jpg
 • image028.jpg
 • image020.jpg
 • image047.JPG
 • image014.jpg
 • image043.JPG
 • image0001.jpg
 • image011.jpg
 • image10038.jpg

AUKCJA  SUBARU 

Kochani oczekiwanie na naszą aukcję charytatywną zakończone, nareszcie po wielu problemach, ruszyła. Jak to w życiu bywa natrafiliśmy też na ludzi, którzy nie uczciwie podeszli do tematu. Problemy za nami teraz czekamy, aby licytacja dała jak najlepszy wynik, a cel jest jeden zakup nowego busa dla naszego stowarzyszenia. Bus już zamówiony i jest duża szansa, aby jeszcze w tym roku do nas przyjechał, tym bardziej trzymajcie kciuki za powodzenie aukcji. A pod tym linkiem możecie licytować.

Subaru Legacy Kombi 2.0 Diesel 4x4 150 KM 2010 r. Aukcja Charytatywna 14551461228 - Charytatywni Allegro

 

WAKACYJNE WYJAZDY INTEGRACYJNO-REHABILITACYJNE PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA „TACY SAMI” Z GŁUBCZYC

 

 

 

Wakacyjne przedsięwzięcia dla naszych podopiecznych, z uwagi na wysokie koszty, a także liczebność uczestników wymagały silnego zaangażowania środków zewnętrznych. Nasze plany zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z:

Gminy Głubczyce (projekt Integracja i rehabilitacja 2023”) -

Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Głubczycach (projekt „Zwiedzanie, integracja, rehabilitacja”)

Funduszu Pomocowego Fundacji Edukacja dla Demokracji – projekt „Razem, bo w grupie siła!”

Podopieczni Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Tacy Sami z Głubczyc uczestniczyli w wyjazdach integracyjno-rehabilitacyjnych realizowanych w czasie tegorocznych wakacji, które obejmowały turnus i wycieczkę. W tym roku celem podróży była wielkopolska, poznawaliśmy historie powstawania Państwa Polskiego.

 

Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemuz Funduszu Pomocowego Fundacji Edukacja dla Demokracji – projekt „Razem, bo w grupie siła!” realizowany w terminie 01.12.2022-31.08.2023dzieci i młodzież niepełnosprawnaz powiatu głubczyckiego, mieli zapewnione w okresie luty – lipiec 2023 cotygodniowe grupowe zajęcia sportowe, a w tym samym czasie dla rodziców - opiekunów odbywały się spotkania integracyjne. Zasadniczym elementem projektu był turnus – integracyjny kilkudniowy zjazd dla uczestników spotkań, zorganizowany w Ośrodku „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach, podczas którego kontynuowano zajęcia integracyjne dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz spotkania dla ich rodziców - opiekunów, takie jak zajęcia sportowe, taneczne, artystyczne czy plastyczne. Odbiorcami tych działań było około 20 rodzin wychowujących minimum jedno dziecko niepełnosprawne, w tym rodziny zastępcze sprawujące opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym.

 

Stawiane sobie cele zostały przez nas osiągnięte tzn: uaktywnienie osób niepełnosprawnych dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wraz z opiekunami, połączonego ze zdobywaniem wiedzy o otaczającym nas świecie i kulturze, z odkrywaniem piękna polskiej historii, wraz z rehabilitacją dzieci i młodzieży i szeroko pojętą integracją i wymianą doświadczeń.  Wierzymy, że kolejny rok pozwoli na dalszą aktywizacje naszych podopiecznych. Świat wokół jest taki interesujący, a niepełnosprawność - ani fizyczna, ani intelektualna, nie powinny być barierą w jego poznawaniu.

 

Przy okazji dziękujemy wszystkim instytucjom, które pomogły sfinansować nasze projekty.

 

Bez Waszego wsparcia nasze plany byłby dalej niespełnionym marzeniem.

 

Dziękujemy.

 

TACY SAMI w Głuchołazach

Nasz tegoroczny turnus rekreacyjno-rehabilitacyjny, został zrealizowany w terminie 17.07.2023 do 22.07.2023, w którym uczestniczyły nasze dzieci wraz z opiekunami. Tym razem zorganizowany został w malowniczych Głuchołazach w ośrodku Czerwony Kozioł, gdzie w otoczeniu lasów i wody dzieci oddawały się codziennej rehabilitacji i terapii o charakterze indywidualnym i grupowym. Zajęcia realizowane były w zależności od potrzeb dzieci i obejmowały logopedię, pedagogikę, neurologopedię, fizjoterapię, terapię SI, terapię pedagogiczną w tym terapie ze spektrum zaburzeń autyzmu, rehabilitację społeczną oraz grupowe zajęcia plastyczne - prawdziwy plener malarski, konkursy taneczne, sportowe w tym olimpiadę, naszą coroczną „Spartakiadę”. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać naszego DNIA SPORTU, podczas którego nie ma przegranych. tak podsumowaliśmy nasze cotygodniowe zajęcia, które rozpoczęliśmy w lutym.  pamiętajcie - u nas są tylko wygrani. Kazdego dnia wielu z nas walczy ze swoimi słabościami, nikt się nie poddaje, ani my, ani nasi rodzice.

Wszystkim uczestnikom zapewniono bezpłatne zakwaterowanie i pełne wyżywienie oraz zapewniono materiały do zajęć, drobne upominki-nagrody, dyplomy dla dzieci, materiały reklamowe, udział w zajęciach i spotkaniach integracyjnych.

Wiadomo dyplom i medal musi być, to uwieńczenie ich całorocznej pracy, którą nasi podopieczni wykonują na niezliczonych terapiach, zabiegach.

Na koniec turnusu rozdano dzieciom upominki, medale i dyplomy jako nagrody za udział w zajęciach i wygrane w olimpiadzie podczas Dnia Sportu.

Taki wyjazd to także niezwykła okazja dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych do wymiany doświadczeń życiowych i wspierania się nawzajem, czemu służyły spotkania integracyjne rodziców, odbywające się równolegle z zajęciami dla dzieci w trakcie minionego roku szkolnego.

Rekreacyjne tereny Głuchołaz pozwoliły na aktywne spędzanie czasu wolnego pomiędzy zajęciami. Wchodziliśmy na Górę Chrobry. Zwiedzaliśmy m.in. Park Zdrojowy z licznymi alejkami i atrakcjami. 

Oby za rok udało się powtórzyć nasz turnus. 

 Projekt zrealizowany m.in. dzięki wsparciu Funduszu Pomocowego Fundacji Edukacja dla Demokracji – projekt „Razem, bo w grupie siła!” .
 

Jego celem było przywrócenie więzi rówieśniczych wśród niepełnosprawnych mieszkańców (dzieci i młodzieży) powiatu głubczyckiego oraz odbudowanie i nawiązanie nowych relacji samopomocowych wśród opiekunów (rodziców, rodziców zastępczych, dziadków) dzieci niepełnosprawnych , a także pogłębienie relacji wewnątrz rodzinnych z uwzględnieniem potrzeb i możliwości każdego z członków rodziny.

 

 

Zbiórka elektrośmieci

Zostaliśmy zakwalifikowani do programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Jak zawsze jesteśmy ekologiczni a przy okazji w ten sposób znaleźliśmy nowe źródło finansowania naszej działalności. Zbiórką elektrośmieci cały czas trwa i zachęcamy do włączenia się w naszą akcję.

Nie wyrzucaj do kontenera, przynieś do stowarzyszenia.

Możemy też zorganizować odbiór własnym transportem. 

 

Joomla templates by a4joomla